Študentski svet Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru, skupaj v sodelovanju z Društvom študentov Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, organizira že 9. mednarodno tekmovanje v gradnji mostov iz špagetov »Ali je kaj trden most?!« oz. »How Strong is the Bridge?!«, ki bo potekalo na Tehniških fakultetah med 9. in 11. majem 2018.

Tridnevno tekmovanje zadnji dan prinaša največ vznemirjenja, saj po dveh dneh gradnje sledi rušenje mostov. Rušenje mostov ponuja svojevrsten spektakel, odvija pa se v sklopu zaključne prireditve tekmovanja. Zaključna prireditev, kot tudi celotno tekmovanje, je javna in si jo lahko brezplačno ogleda vsakdo. Odvija se v dvorani Boruta Pečenka, največji predavalnici na FGPA UM. Prvo mesto osvoji most, ki se poruši pri največji obremenitvi.